Vyklízení bytů, domů i firem Odvoz odpadu a vyklízení pozůstalostí Profesionální přístup, férové ceny
Nezávazná poptávka (zdarma)

Vyklízení nájemního bytu

Povinnost vyklízení bytu dle zákona

Po ukončení nájmu nastává nutnost vyklízení bytu. Praha a většina velkých měst má s touto legislativní povinností mnohá zkušenosti. Nejedná se však o nezbytnost pouze u vyklízení bytů, ale i vyklízení nemovitostí nebytového charakteru. Dále se dovíte zda je vyklízení nutné, zda ho lze obejít a jak se bránit, když vyklízení nedojde.

Definice předání vyklizeného bytu

Předání je dle české legislativy definováno odevzdáním klíčů nájemce vlastníkovi po vyklizení bytu. Pokud v nemovitosti zůstali věci patřící nájemci, může je pronajímatel vyklidit a to na náklady nájemce.

Vyklízení bytů Praha

Vyklízení bytu bez předání

Pokud by majitel bytu chtěl provést vyklízení bez předání bytu dopustil by se dle §178 zákona č. 40/2009 Sb. - trestného činu porušování domovní svobody. Je proto nutné byt zpřístupnit pomocí soudu či exekučně.

Výše uvedenému trestnému činu se lze vyhnout, pokud majitel bytu předem získal svolení na násilné vniknutí do bytu - například v nájemní smlouvě. Do bytu lze též vniknout v případech krajní nouze, což ovšem nebývá obvyklým jevem.

Novela pro znovunabytí a vyklizení bytu

Častou situací bývá, že ačkoliv byt nájemce již opustil, byt nepředal. Novela občanského zákoníků přináší nové řešení pro vlastníka bytu. Pokud „bez jakýchkoliv pochybností“ byt nájemce již opustil, ale nepředal ho, stává se byt pro vlastníka automaticky přístupným.

Doufáme, že jste si odnesli z článku cenné rady jak správně postupovat při vyklízení nájemního bytu a realizací vyklízení dále oslovíte právě nás a to buď na telefonním čísle 604 946 096 či skrze emailovou adresu info@vyklizeni-global.cz.